„Svá díla unás vystavili tři členové zlínského fotoklubu Okamžiky, František Látal, Standa Navrátil a Dušan Kimmer,“ vyjmenoval provozovatel galerie Dalibor Malina.

Mezi návštěvníky se objevili také další fotografové a příznivci vystavovatelů a také jejich rodinní příslušníci. „Žádný zvystavujících fotografů není profesionál, přesto jsou všichni uznávaní nejen unás, ale také vzahraničí,“ podotkl galerista.

Ačkoliv snímky zachycovaly různá témata, všechny nabídly návštěvníkům výstavy pohled do všedního života a každodenní reality. „Například fotky Františka Látala zachycují zpravidla krajinu nebo stavby vytvořené lidmi nejen na Valašsku, ale také vméně známých oblastech Slovenska,“ popsal Malina.

Standa Navrátil představil snímky, které pořídil během svého pobytu vArménii. „Vystavuje například velmi zdařilé portréty zachycující tamní syrovost,“ vylíčil galerista.

Poslední sfotografů, Dušan Kimmer, který příští vdubnu oslaví padesátiny, se zase zaměřuje na zachycení prázdných prostor a také humorných okamžiků ze životalidí.

„Fotím už asi od čtrnácti let a vždycky jsem se spíše než na soutěže soustředil na výstavy,“ prozradil Kimmer stím, že své fotky už měl možnost předvést také ve Spojených státech amerických nebo ve Francii.

Snímky pořizuje zpravidla na služebních cestách nebo na dovolené. Za nejzajímavější místa, kde fotil, považuje Kimmer například černoškou čtvrť vamerickém Detroitu nebo focení vpoušti.

„Kuriózní bylo také fotografování ve francouzském městě Arles před dvěma lety, právě když pobíhalo finále mistrovství světa ve fotbale mezi Francií a Itálií,“ zavzpomínal fotograf.