Křesťanský rozměr Velikonoc představují slavnostní liturgická roucha a historické modlitební knihy zapůjčené z farnosti Lešná. K vidění je i kompletní smuteční roucho používané při pohřbech hraběcí rodiny Kinských, která žila na zámku Lešná, nebo soška Panny Marie umístěná původně v zámeckém parku.

„Návštěvníci se dozvědí, jaký význam mají jednotlivé barvy liturgických rouch a jaký byl jejich historický vývoj," přiblížila Jitka Slezáková z Muzea regionu Valašsko.

Na výstavě reprezentují výtvarné práce děti základních a mateřských škol z Valašského Meziříčí, Vsetína, Rožnova pod Radhoštěm, Valašské Bystřice a Hodslavic. Z veselých obrázků a důmyslných prostorových objektů návštěvníci načerpají inspiraci pro jarní výzdobu svých domovů. „Do výstavy se zapojili také žáci Základní umělecké školy z Rožnova pod Radhoštěm. Inspirovali se dílem světoznámého umělce Karla Malicha a umělecky ztvárnily vznik života nebo buněčné dělení," doplnila kastelánka Alena Lysá

Na velikonoční víkend pracovníci zámku připravili doprovodný program, na návštěvníky čekají ukázky ručních prací paličkování, malování kraslic a předení. Restaurace U zámku nabídne tradiční velikonoční pokrmy. V zámeckém parku už nyní rozkvétají první poslové jara.Výstava končí 1. dubna.

Zámek je otevřen denně mimo pondělí od devíti ráno do čtyř hodin odpoledně.