Vernisáž se uskuteční 8. dubna v 18 hodin na nádvoří zámku Žerotínů. Výstava potrvá do 27. května.

Expozici připravilo v roce 2013 město Přerov ve spolupráci s Muzeem Komenského v Přerově. Na jedenadvaceti panelech připomíná významný šlechtický rod Žerotínů, jeho dějiny, přední osobnosti a zejména přehled původních sídel jednotlivých větví rodu.

„Je logické, že výstava o tomto šlechtickém rodu bude prezentována ve Valašském Meziříčí, jednom ze žerotínských měst," řekl Martin Beníček, vedoucí meziříčského Muzejního a galerijního centra.

Doplnil, že záštitu nad výstavou převzal mimo jiné také Karel Žerotín, přímý potomek rodu. „Pevně věřím, že se mu podaří zúčastnit se vernisáže," poznamenal Martin Beníček.

Výstavu Po stopách Žerotínů už viděli lidé v řadě českých měst spjatých s působením tohoto šlechtického rodu. Namátkou jsou to Přerov, Břeclav, Rosice, Strážnice, Moravská Třebová, Šumperk či Zábřeh. „Ve Valašském Meziříčí své putování nekončí, v nejbližších měsících pokračuje do Náměšti nad Oslavou, Loučné nad Desnou a Holešova," doplnila Adéla Bernová z Muzejního a galerijního centra.