Expozice tedy není monotematická, ale umožňuje vystavovatelům prezentovat svou tvorbu dle vlastního uvážení. Na Staré radnici jsou tedy k vidění barevné i černobíle fotografie krajin, portréty, makra, abstraktní i street fotografie a další žánry.

Tvorbu z posledního roku vystavuje v galerii dvacet jedna členů vsetínského Fotoklubu. Převažují snímky o rozměru 30×45 centimetrů. Výstava čítá zhruba stovku fotografií. „Pokud navštívíte výstavu v pracovní dny mimo pondělí, průvodci budou naši členové, se kterými se můžete pobavit o vystavovaných fotografiích, o činnosti spolku i o tom, jak se stát naším členem," nabídl Jaroslav Evják.

Fotoklub Vsetín má v současné době 34 členů, kteří se scházejí dvakrát měsíčně: na členské schůzce a takzvané na fotopivu či fotokofole. „Na členských schůzkách na Hvězdárně Vsetín hodnotíme dění spolku za uplynulý měsíc a organizačně zajišťujeme měsíc následující. Pravidelně vyhodnocujeme měsíční témata," prozradil předseda klubu.

Do hodnocení pro daný měsíc může autor vložit vždy dvě fotografie. Soutěž je interní a jména autorů skrytá. „Po anonymním bodovém hodnocení jména autorů zveřejníme spolu s umístěním jednotlivých fotografií," popsal Evják. Na každé členské schůzce také jeden z členů dostává prostor pro prezentaci svojí tvorby.

Foto výstava ve Vsetíně.

Snímky členů Fotoklubu Vsetín mohou lidé celoročně vidět ve veřejné Galerii Na chodníku ve vitrínách obchodního domu Jednota naproti kinu Vatra.

Na nynější členskou výstavu na Staré radnici bude navazovat výstava ve foyer kina Vatra, tematicky zaměřená na Mezinárodní folklorní festival Vsetínský Krpec.

Vernisáž tvorby členů vsetínského Fotoklubu začíná v Galerii Stará radnice ve středu 1. června v 17 hodin. Výstava potrvá do 26. června, galerie je otevřená denně mimo pondělí od 14 do 17 hodin.