Hlavní hvězdou večera bude zpěvák Peter Lipa se svým bandem. Večerem provede moderátor Aleš Benda. Zájemci o návštěvu tradiční akce si již nyní mohou koupit vstupenky v předprodeji.

Program dvacátého druhého ročníku zahájí v 18 hodin ve foyer domu kultury rožnovská jazzová formace Zbyněk Terner Company. „Během večera zahraje hned třikrát, mezitím co se bude ve velkém sále přezvučovat," uvedla mluvčí Domu kultury ve Vsetíně Klára Obručová.

Prvním účinkujícím na pódiu ve velkém sále bude od 18.30 valašsko­meziříčský orchestr JazzZUŠák, který působí pod Základní uměleckou školou Alfréda Radoka. Orchestr se zaměřuje na jazzovou hudbu a hraje jazzové evergreeny autorů jako Glenn Miller, Duke Ellington, Josef Zawinul, Quincy Jones nebo Leonard Bernstein v úpravách svého vedoucího a dirigenta Jaromíra Kužely. „V současné době čítá orchestr více než třicet členů, sólovou zpěvačkou je Ivana Kandráčová," řekla Klára Obručová.

Dalším účinkujícím bude mladá talentovaná slovenská zpěvačka Hanka Gregušová, která vystoupí od 19.30 hodin spolu se svým bandem. „Patří k nejpozoruhod­nějším pěveckým objevům na slovenské scéně. Během pobytu ve Spojených státech jí učaroval svět soulu a jazzu. Nyní má na svém kontě již dvě sólová alba," upozornila Klára Obručová.

Ve Vsetíně zazní skladby z poslední desky Essence, kde Hana Gregušová vzdává hold slovenské folklorní hudbě přearanžované do jazzu spolu s vybranými jazzovými standardy.

Ve 20.45 hodin vystoupí hlavní host festivalu – slovenský zpěvák Peter Lipa za doprovodu své kapely. Peter Lipa je nejvýznamnější osobnost slovenské jazzové scény. Působí nejen jako zpěvák a skladatel, ale také jako organizátor hudebních produkcí, moderátor, manažer, dramaturg a promotér festivalu Bratislavské jazzové dni. Na svém kontě má více než dvě desítky alb.

Vsetínský jazzový festival ve 22.15 hodin završí vystoupení brněnského Vilém Spilka Quartetu. Kytarista a lídr Vilém Spilka se na české jazzové scéně pohybuje od roku 1994, je uměleckým ředitelem a dramaturgem JazzFestBrno a kromě aktivního muzikantství se věnuje také pedagogické činnosti na jazzové katedře JAMU v Brně.

Historie Vsetínského jazzového festivalu se začala psát v roce 1993. Posluchačům se zde každý představují špičkové žánrové kapely z České republiky i renomovaní jazzmani z Evropy a Spojených států. Dvacátý druhý ročník začíná ve vsetínském Domě kultury v sobotu 17. října v 18 hodin.