„Při tvorbě programu vždy myslíme na všechny generace Vsetíňanů. Nabízíme zábavu pro děti, mladší i starší ročníky. Dbáme na žánrovou pestrost od folkloru, přes pop až k rockové muzice,“ vysvětluje Eva Hennelová, hlavní dramaturgyně programu z Domu kultury Vsetín.

HLAVNÍ HVĚZDOU BUDE OLYMPIC

Hlavní hudební hvězdou letošního ročníku Valašského záření bude skupina Olympic, která zahraje v pátek večer ve velkém sále domu kultury. V programu záření se ale objeví řada dalších známých kapel a zpěváků.

„Vsetíňané se mohou těšit na vystoupení Kamila Střihavky, Věry Martinové, Davida Krause, Schovanek, kapely Turbo a dalších,“ vyjmenovala Eva Hennelová.

VZPOMÍNKA NA JARMILU ŠULÁKOVOU

V rámci pátečního večerního programu se bude vzpomínat na královnu lidové písně paní Jarmilu Šulákovou, která by letos v červnu oslavila devadesátiny. Písněmi i tancem jí vzdají hold vsetínští folkloristé ze souboru Jasénka, Vsacan a pěvecké skupiny BLAženky. Chybět nebudou ani zástupci vedení města.

Zpestřením Valašského záření bude speciální překvapení festivalu v podobě „tajného koncertu“, který je naplánovaný na náměstí Svobody v sobotu od 16 hodin. Skupina či interpret zůstává prozatím utajený.

„Věříme, že koncert ocení zejména hudební fajnšmekři,“ říká Klára Blažková z Domu kultury Vsetín.

V programu Valašského záření ani letos nechybí hudební, pěvecká a taneční vystoupení dětí. O dopolední programy a workshopy pro děti se již tradičně bude starat Alcedo – středisko volného času Vsetín. Součástí záření je také jarmark, filmová představení, letní kino i výstavy.

PREMIÉRA PRO VRATNÉ KELÍMKY

Na Valašském záření budou mít svou premiéru také nové vratné kelímky. Mají zmírnit nepořádek a množství odpadu ve městě během akce.

„Při koupi prvního nápoje jej návštěvníci dostanou do vratného kelímku a zaplatí zálohu padesát korun. Při dalším nákupu nápoje už vám jen vymění prázdný kelímek za plný a za kelímek již nic neplatíte,“ popsala princip jednatelka Domu kultury Vsetín Petra Vaňková.

Při odchodu z akce mohou návštěvníci kelímek opět vyměnit za zaplacenou zálohu ve dvou hnědých plátěných stáncích s označením VRATNÉ KELÍMKY, nikoliv u prodejců nápojů.

„Tyto stánky budou otevřené v pátek i sobotu od devíti ráno do jedné hodiny v noci. Nebo si můžete kelímek ponechat a budete mít hezkou památku na letošní Valašské záření,“ dodává Petra Vaňková.

Valašské záření program