„Jde o pohybově-bojovou hru s kuličkovými pistolemi, která je určena pro chlapce i děvčata ve věku od sedmi do čtrnácti let,“ přiblížil vůdce oddílu Lvíčat Ladislav Mikuš.

Základním úkolem členů soutěžních týmů, které jsou většinou dva nebo tři, je získat určený předmět z tábora „nepřátel“ a tento bezpečně pronést na vlastní základnu.

Bitva o Žambošku se vždy koná v prvním květnovém týdnu. „Je to mimo jiné proto, že na toto období připadá výročí osvobození Vsetína i samotný konec druhé světové války,“ vysvětlil Mikuš.

Sraz zájemců o hru je v pátek v devět hodin ráno na skautském středisku v ulici Záviše Kalandry ve Vsetíně, Rybníkách. „Tady se účastníci dozvědí základní pravidla bitvy. Poté vyrazíme na Žambošku,“ uvedl Mikuš. Předpokládaný konec akce je opět na skautském středisku ve dvanáct hodin.

Účast ve hře je však podmíněna také patřičnou výbavou. „Hráči budou potřebovat kuličkovou pistoli a dostatečnou zásobu střeliva. Není možné hrát s takzvanou airsoft pistolí, ta je příliš nebezpečná,“ zdůraznil Mikuš.

Dále by neměla chybět svačina, pití, pláštěnka a na sobě oblečení k ušpinění. „Nezbytnou podmínkou jsou také ochranné brýle a pokrývka hlavy,“ doplnil ještě Ladislav Mikuš.