Ve Vsetíně se bude číst na střeše či terase Masarykovy veřejné knihovny, také v prostorách vsetínské hasičské stanice či v klubu Tři opice na Dolním náměstí. „Do čtení se vedle knihovnic a knihovníků zapojí také básník Adam Borzič nominovaný na cenu Magnesia Litera, dále literární kritik Pavel Kotrla či členové Divadla v Lidovém domě pod vedením režiséra Pavla Rejmana," přiblížila Kateřina Janošková z Masarykovy veřejné knihovny, která se do Noci literatury zapojuje již podruhé. Ve Vsetíně se bude na jednotlivých místech číst postupně od osmnácti hodin. Hostem večera bude také kapela Noca.

Poprvé se letos k Noci literatury přidala také rožnovská Městská knihovna. Ve stoleté správní budově podniku Loana bude z románu Mlčení lidem předčítat herečka Kristýna Podzimková. „Učitel a zpěvák Daniel Stibor bude číst v Hudebním altánu z řeckého románu Skios a emeritní ředitelka naší knihovny Jarmila Mikulášková v Kavárničce MaiCafé z románu 1913," vyjmenovala knihovnice Alena Srovnalová.

Doplnila, že na každém z míst se bude číst v 19, 20 a 21 hodin vždy asi půl hodiny. „Tak, aby lidé měli čas se přesunout na další místo," vysvětlila Alena Srovnalová.