Areál muzea ožil hudbou, tancem, lidovými obřadnostmi a veselím. Ve třicítce programů se představilo na osm set účinkujících. Kromě domácích se na Valašsko sjely soubory z celé České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska, Ruska, Chorvatska i Španělska.

V sobotu se po slavnostním zahájení festivalu konalo finále soutěže v odzemku a obuškovém. V komorním amfiteátru vyhradili pořadatelé devadesátiminutový prostor pro představení zahraničních účastníků Rožnovských slavností.

Následovalo sportovní klání účinkujících souborů a diváků s názvem Valašské hry, které si užili nejen manželé Vincenecovi, kteří přijeli do Rožnova z Brna. „To byla paráda, moc mě to nadchlo. Jednoduché, bylo to pro všechny a všichni se úžasně pobavili,“ zhodnotil nadšeně Jiří Vincenec. Manželka Dobruška přitakala a doplnila. „Přijeli jsme tady náhodou, jsme tu na dovolené na kolech. Ale lidovou muziku jsme si nenechali ujít, je to tu krásné a Valašské hry byly zábavné“ usmívala se Vincenecová.

Do soutěží se přihlásilo osm souborů. V různých kategoriích od lyžování na trávě, přes tanec s bramborem až po škrábání brambor si všichni soutěžící, ale hlavně přihlížející diváci užili spoustu zábavy. O vítězství až tak nešlo, nicméně prvenství si z Valašska odvezl soubor Hyrni z Polska.

Po Valašských hrách se návštěvníci letošního festivalu vydali do komorního amfiteátru Dřevěného městečka, kde v devět večer začal pořad s názvem Rožnov, město pod Radhoštěm. Jeho autor, Tomáš Gross, společně s Davidem Pavlíčkem přiblížili divákům více než sedm století dlouhý vývoj Rožnova. „Máme připraveno sto sedmnáct fotek z historie Rožnova. Ty se budou promítat během hodinu a půl trvajícího pořadu,“ přiblížil autor pásma Tomáš Gross.

V jednotlivých vstupech se dvojice moderátorů věnovala určitému období historie, nebo důležitým událostem ve vývoji Rožnova. Mezi vstupy pobavili diváky Valašský soubor písní a tanců Radhošť, Veteráni souboru Radhošť, Cimbálová muzika Soláň, Folklorní soubor Lipovjan, Rokytí, Ischias, Považan a maďarský soubor Béri Bálogh Ádám.

Galaprogram s nahlédnutím do historie Rožnova se moc líbil i paní Marii z Turnova. „Už jsem tu byla před dvěma lety. Mám tady známé, návštěvu jsem si naplánovala tak, abych se mohla zase zúčastnit. Všechno, co se týká hudby s cimbálem, mám ráda,“ prozradila paní Marie.

Půl hodiny po desáté večerní se rozjela v areálu Dřevěného městečka noční zábava při cimbálových muzikách s názvem Hudcování pod hvězdami. Návštěvníci i členové souborů – už v civilu - tančili ještě dlouho po půlnoci.