Společný koncert byl vyvrcholením tohoto kurzu, do kterého se přihlásily čtyři desítky cimbalistů z celé republiky. „Rozhodně byl podepřen tvrdou prací nejen na kurzu, ale i před ním. Já jsem velmi šťastná z toho, jak dopadl,“ neskrývala radost Růžena Děcká, která soustředění cimbalistů už pošesté organizovala.

Diváci, kteří v sobotu zaplnili Zvonici doslova do posledního volného místa, si vyslechli celou řadu skladeb, spadajících převážně do kategorie vážné hudby. „Cimbál je sice znám hlavně z lidové muziky, jeho záběr je ale daleko širší, což jednotliví vystupující dokonale předvedli,“ uvedla Děcká.

Také celý týdenní kurz byl spíše než na lidovou hudbu zaměřen na hudbu Carla Orffa a jeho českých následovníků Petra Ebena a Ilji Hurníka. „Hudební stránku navíc doplnil tanec či společný poslech koncertů,“ dodala Děcká.

Kurzy cimbálové hry mají podle ní rok od roku stoupající tendenci. „Letos tomu hodně napomohlo také prostředí Soláně, které je velmi inspirativní,“ mínila lektorka.

Koncert ve Zvonici nebyl jediným, kdy absolventi kurzu předvedli své umění. Ve stejný den dopoledne se všichni představili také v ateliéru u Hofmanů ve Velkých Karlovicích.