Na dvou scénách si na své přijdou především milovníci hudebního stylu nazývaného folk. „Slovo však dostanou, stejně jako v minulosti, také kapely a písničkáři, kteří s folkem třeba jen částečně koketují, nebo se na jeho hranici pohybují,“ přislíbil hlavní organizátor a frontman pořadatelské kapely Vrkoč ze Vsetína Dušan Trličík.

Příchozí se mohou těšit například na téměř domácí folkrockovou kapelu Tabáskova Partyja, která představí písně ze svého debutového alba Chci zas cítit léto. „Zcela novým objevem pro letošní ročník bude kapela The Streets z Napajedel,“ lákal dále Trličík.

Z dalších hudebních seskupení vyjmenoval, na největším folkovém festivalu Zahrada diváky oceněné, trio I.C.Q. z Ostravska, Frýdeckomístecký Acoustic Irish a také alternativní duo Surikhata z Nymburka.

Písničkáře bude na letošním nákypu zastupovat valašskomeziříčská Lucie Redlová, která uvede písně ze svého nového alba První poslední a brněnský Michal Šimíček alias Kosmonaut s podporou kapely Nevermore.

Nebudou chybět ani domácí folkové hvězdy. „Představí se držitelé Anděla Žamboši, kteří také budou hrát písně ze své nové vysoce hodnocené desky Přituhuje. Nebude chybět ani folklórně zaměřený Dareband, který letos vydal již druhou desku s názvem Valaši sú chlapi pevní,“ doplnil frontman kapely Vrkoč, která si také odehraje svůj festivalový blok.

Chybět nebude ani tradiční hlavní host Valašského nákypu. Letos tato role připadne mladé a nadějné kapele Epy de Mye z Českých Budějovic. Festival začíná v šestnáct hodin odpoledne a jako každoročně jej finančně podpořil Zlínský kraj a Město Vsetín.