Na pódiu u kulturního domu se představilo čtrnáct kapel, zpěváků a tanečních skupin. Výhra byla lákavá.

„Mezi vítěze jednotlivých kol rozdělíme čtvrt milionu korun. Budou to honoráře za jejich účinkování v projektu Nejúspěšnější sportovec roku,“ oznámil Roman Šimon z pořádajícího sdružení Podpora talentu.

Vítězové dostanou příležitost vystoupit také na dalších kulturních akcích. A bonbonek nakonec – dvanácti nejlepším hudebním interpretům umožní společnost Česká muzika natočit vlastní desku.

O vítězi vsetínského kola rozhodovala odborná porota. Zasedli v ní například David Deyl, Olga Lounová a Bára Zemanová, kteří publiku také zazpívali.

„Nemyslím, že by porota měla vybrat právě nás. Je tady spousta kvalitních soutěžících. Ale pokud vyhrajeme, budeme rádi,“ připustil Marian333, který je frontmanem stejnojmenné ostravské kapely.

Sympatie si získal tím, že při poslední písničce odešel z pódia mezi posluchače, povídal si s nimi, připil si limonádou v plechovce a při tom ještě hrál na kytaru. „Bylo to spontánní rozhodnutí. Občas takhle reaguji. A lidi to baví,“ prohlásil muzikant.

Členky orientální taneční skupiny Nefertiti Dream se do hledání talentů přihlásily už podruhé. „Nedávno jsme zvítězily ve Zlíně. Tady je ale větší konkurence,“ shodly se Monika Vráblíková a Patricie Kolčanská.

Diváci nadšeně tleskali, dobře se bavili, ale s účinkujícími by neměnili. „Za nic na světě bych do takové soutěže nešel. Měl bych trému,“ přiznal čtrnáctiletý David Lukáš z Karviné.