„Takovou akci Vsetín dávno nezažil. Naprosto skvělý koncert,“ nešetřila chválou cellistka zlínské filharmonie Hana Škarpová. „Bylo to super, fantastické,“ s nadšením komentovala Irena Leibnerová, která na koncert dorazila až z Olomouce.

Ještě než sobotní program dospěl ke svému vrcholu, představila se na podiu celá řada známých i méně známých skupin. Už ve čtrnáct hodin přehlídku zahájila folklorně laděná formace Mirečkovi Sekerášé ze Zlína a po nich nastoupila Tabáskova partyja z Valašské Polanky. Tříčlennou folkovou skupinu A. M Úlet z Moravičan, kterou svým blokem doplnila kanadsko-česká písničkářka Silvie Forsyth, vystřídal vsetínský písničkář Gosha a přišel čas i pro domácí Dareband.

V malém sále kulturního domu, společným programem nazvaným Blbítls, publikum pobavili Žamboši a jejich kolegové Šantré z Prahy: známé hity od Beatles totiž opatřili vlastními vtipnými texty. Kapely se zpočátku plynule střídaly na dvou scénách, už před koncem vystoupení skupiny Vrkoč se otevřel i velký sál a fanoušci finských Värtinä si netrpělivě obsadili nejlepší místa přímo pod pódiem.

„Pozváním Värtinä se Valašský nákyp posunul o příčku výš. Měl jsem obavy, že skupina, která u nás přece jenom není tak známá a vysoké vstupné lidi odradí, ale vysokou návštěvou i atmosférou jsem byl příjemně překvapen,“ zhodnotil hudebník Jiří Václavík z Darebandu.

Tři půvabné finské zpěvačky přivedly publikum do takového varu, že se nechtělo rozejít ani po třetím přídavku. Ve vestibulu však mezitím začal vyhrávat Bob Skýpala se svým bandem Karel Zich Revival a hostující zpěvačkou Petrou Dvořákovou, takže lidé sál vyklidili a organizátoři mohli v klidu připravit scénu pro vizovický Fleret a nestárnoucí valašskou hvězdu Jarmilu Šulákovou.

„Jsem ráda, že se po velmi dlouhé době můžu zase ukázat doma, ve svém rodném městě,“ svěřila se Jarmila Šuláková před koncertem. Fleret se musel obejít bez doprovodného kytaristy.

„Po návratu z Indie bohužel onemocněl a nemohl přijet,“ vysvětlil zpěvák Zdeněk Hrachový. Valašský nákyp se uskutečnil za podpory zlínského krajského úřadu a Města Vsetín. Fotogalerie na www.valassky.denik.cz