Jako mávnutím kouzelného proutku se ale přívaly vody nakonec zastavily a čtveřice kapel mohla bez problémů vystoupit na pódiu v areálu Rybníček.

Program zahájila dětská skupina Poškoláci z Karolinky, jejíž repertoár by se dal zřejmě nejlépe zařadit do kategorie jazzu. Přes svůj nízký věk udivují hudebníci vedení jazzmanem Slávou Kopeckým velmi vyspělým projevem. „Kdybych já takto hrál ve třinácti, asi bych si připadal jako génius,“ nechal se slyšet bubeník pořádající kapely STRAM Vlastimil Štefela. Dodal ovšem, že se mu líbil celý letošní malý festival.

Tradičně vysokou kvalitu přivezli do Rybníčku muzikanti kapely Ležérně a vleže s uznávaným bubeníkem Jiřím Nedavaškou. Jejich nesnadno zařaditelnou hudbu ocenili hlavně fajnšmekři.

Ležérně a vleže uzavřela první, spíše poslechovou polovinu pátečního večera. Poté už pódium ovládly dvě kapely, které jsou v Huslenkách na své domácí scéně. Nejprve si početní návštěvníci mohli zaskotačit při pořádající kapele STRAM, moderní bigbít jim poté naservírovala skupina Salvation.

Valašský čagan se vydařil ke spokojenosti pořadatelů i diváků, kteří přes pošmourné počasí dorazili v hojném počtu. „Velkou účastí jsme byli velmi příjemně překvapeni. Vzhledem k počasí i méně známým kapelám v programu,“ hodnotila Eva Rohlenová ze spolupořádajícího sdružení Amfolkfest. Podle ní se tím potvrdilo, že si Valašský čagan za uplynulé ročníky vytvořil slušné renomé. „Myslím, že se letos publikum v Huslenkách dobře bavilo,“ uzavřela Rohlenová.