Muzikanti a tanečníci folklórního souboru Soláň z Rožnova pod Radhoštěm zde uspořádali Valašský bál, který byl současně prvním valašským bálem začínající plesové sezóny v regionu.

„Letos jsme tady naposledy, příští rok už budeme tančit v novém kulturním domě, což vítáme, protože zdejší prostory jsou velmi stísněné," poznamenal Pavel Trčka z organizačního týmu plesu.

Jako každý rok, i letos se celá akce nesla v netradičním a vtipném duchu. „Vždy zvolíme pro ples určité téma a letos jsme z pochopitelných důvodů zvolili Hrobbál," vysvětlil Trčka.

Zatančit si, pobavit se a zazpívat si při cimbálové muzice přišly na vyhlášený bál desítky lidí z blízkého i vzdáleného okolí.

„Přijela jsem z Frenštátu pod Radhoštěm. Přítel mě pozval, říkal, že jít na tenhle bál stojí za to. A měl pravdu," řekla Libuše Pelikánová.

„Jsem tady už pošesté. Baví mě, že organizátoři dělají bál s nadsázkou. Je tady vždy výborná atmosféra," poznamenal Libor Novotný z Valašského Meziříčí.

Spokojení byli také sami pořadatelé. „Atmosféra je skvělá, sál je plný. Víc lidí bychom tu už asi ani nedostali," zhodnotil Pavel Trčka ze Soláně.