Většina pořadů tohoto festivalu se koná pod širým nebem v amfiteátru Dřevěného městečka a amfiteátru Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě a některé větší koncerty se konají na venkovním rožnovském koupališti. „Pro případ špatného počasí je krytou variantou sál Společenského domu. Toto platí jen pro vybraná vystoupení," uvádí hlavní organizátor festivalu David Mlčoch z pořádající agentury Pragokoncert.

„Festival se koná v průběhu měsíců květen až srpen a jedenáctý ročník přiváží osm vynikajících pořadů jak pro dospělé, tak pro děti a tradičně také velké megakoncerty. Výběrem velmi kvalitních umělců se tak snažíme obohacovat program jak v historickém muzeu, tak na celém Valašsku," dodává Mlčoch. Podle něj letošní ročník s sebou přiváží dokonce tři rožnovské premiéry!

Jako první vám přinášíme kompletní informace a celkový program jedenáctého ročníku festivalu.

Program Valašského divadelního léta 2013

25. 5. PARTIČKA NA VZDUCHU TOUR 2013 improvizační talk show!

Rožnovská premiéra naší nejpopulárnější televizní talk show. Účinkují: Richard Genzer, Michal Suchánek, Igor Chmela, Ondřej Sokol, Daniel Dangl, Marián Čurko. Místo konání za každého počasí amfiteátr Na Stráni.

7. 6. DIVOKEJ BILL 15 let tour

Megakoncert jedné z našich nejpopulárnějších kapel, která se vrací ve své dosud největší show pouze v 15 výjimečných koncertech. Turné k 15letému výročí a zároveň vydání nové desky. Host: Liwid. Koncert se uskuteční za každého počasí na venkovním rožnovském koupališti.

25. 6. SLUHA DVOU PÁNŮ Městské divadlo ZLÍN rožnovská premiéra!

Kultovní představení v podání souboru Městského divadla Zlín. Jedno z nejoblíbenějších divadelních ztvárnění v dějinách. Představení se uskuteční za každého počasí v amfiteátru Dřevěného městečka.

1. 8. TOMÁŠ KLUS a jeho cílová skupina „KONEČNĚ VENKU"!

Zlatý slavík 2012 na svém samostatném koncertě poprvé v Dolní Lomné! Koncert se uskuteční za každého počasí v amfiteátru Matice slezské.

18. 7. ZDENĚK IZER TURNÉ ČTYŘ MŮSTKŮ

Rožnovská premiéra zábavné talk show našeho předního baviče Zdeňka Izera a jeho kolegyně zpěvačky Šárky Vaňkové. Vystoupení se uskuteční v amfiteátru Dřevěného městečka. V případě nepříznivého počasí ve Společenském domě.

7. 8. DIVADLO Františka Ringo ČECHA DÍVČÍ VÁLKA

Nejlepší divadelní komedie všech dob! Hrají: F. R. Čech, Jaroslav Sypal, Petr Martinák, Pavel Novotný, Milan David, Mojmír Maděrič, Uršula Kluková, Sandra Pogodová, Tereza Šefrnová, Martha Olšrová a další. Vystoupení se uskuteční v amfiteátru Dřevěného městečka. V případě nepříznivého počasí ve Společenském domě.

19. 8. MICHAL NESVADBA

Nejoblíbenější dětský umělec v ČR přiváží svůj pořad pro děti „Michalovi mazlíčci". Vystoupení se uskuteční v amfiteátru Dřevěného městečka. V případě nepříznivého počasí ve Společenském domě.

24. 8. TŘI SESTRY oslavy 28. výročí kapely!

Hosté: E!E, Doctor P. P., De Bill Heads.

Již tradiční oslavný koncert festivalu se uskuteční za každého počasí na venkovním rožnovském koupališti.