V programu přehlídky, která nese název Dny valašského divadla, se představí devět amatérských spolků. Vystupovat budou v kinosále obecního úřadu v Hovězí. Přehlídka končí v sobotu 24. března.

Prvním představením letošních Dnů valašského divadla bude v pátek dopoledne pohádka Oženíme Vratíka v podání souboru Nahoď z Lidečka.

Z Lidečka přijede také soubor Tak-Tak, který večer odehraje veselohru Na tý louce zelený.

„V sobotu meziříčské divadlo Schod s hrou Pohřební ústav. Schod je tradičním účastníkem, má u nás své příznivce,“ uvedla za pořadatele Jana Koňaříková z obecního úřadu v Hovězí.

Také další divadelní vystoupení se budou odehrávat vždy v pátek a sobotu. Diváci se mohou těšit na ochotníky ze Hvozdné, Jarcové, Valašské Bystřice či Velkých Karlovic. „Letos jsme pozvali také klienty vsetínského střediska Naděje, které se stará o postižené. Vystoupí s hrou Tož, zbojníci poslední den přehlídky,“ prozradila Koňaříková.

Podle jejích slov si Dny valašského divadla vydobyly u diváků dobré jméno. „Lidé už se naučili na divadlo do Hovězí chodit. Přicházejí i školy a školky,“ řekla Koňaříková.

První představení letošního ročníku přehlídky začíná v pátek o půl deváté dopoledne. Večerní vystoupení je naplánováno na devatenáct hodin.