Ve svých stáncích budou po celý den nabízet vánoční ozdoby, doplňky a další zboží. „Nebudou ale chybět ani uzeniny, sýry, perníky a další pamlsky či medovina a punč na zahřátí,“ prozradila Marie Chovanečková z Informačního centra v Karolince.

Odpoledne se rozeběhne také bohatý kulturní program. „Ten odstartují po čtvrté hodině děti ze základní školy, které předvedou živý betlém,“ řekla Chovanečková. Patnáct minut před pátou hodinou je naplánováno slovo starosty Karolinky Tomáš Hořelici. „Současně také předá zástupci Dětské onkologie Fakultní nemocnice v Olomouci výtěžek z prodejní akce vánoční baňky, kterou jsme letos pořádali třetím rokem ve spolupráci se sdružením Šance,“ doplnila Chovanečková. Čistý výtěžek letos dosáhl osmadvaceti tisíc korun.

Po slavnostním předání hotovosti se na řadu dostane folklorní soubor Podžiaran z Papradna a po něm ohňostroj. „Na závěr se přesuneme do Valašského národního divadla, kde se svým ryze vánočním programem vystoupí Malá a Velká Jasénka ze Vsetína,“ uzavřela Chovanečková.