V sobotu začal v údolí Léskové svátek jídla. Vím, že návštěvnost bývá i čtyřicet tisíc lidí. Vyrážím s předstihem, ale kolonám se nevyhnu. Pořadatelsky to mají zmáklé, umístit stovky aut na louky vedle cesty ale není věcí okamžiku.

Někteří parkují daleko před Karlovicemi, z kufru vytahují kolo a zbytek cesty řeší takto mazaně. Při gurmánském zážitku překáželo kolo také Renatě a Katce, které dorazily ze Slovenska.

„Auto máme nahoře u hotelu. Na kole jsme vyjely jen sem, ale jdeme ho odstavit, je tu tolik lidí, že se tu nedá projet. Vrátíme se pěšky,“ vysvětluje mi Renata z Čadce.

Kamarádka Katka doplňuje.

„Je to krásná akce. Jsme tu poprvé. Ale budeme si muset vyměnit víc té zdejší měny. Viděla jsem tam nějaké francouzské šneky, ještě si rozmyslím, jestli do toho půjdu,“ váhá.

Ze Zlína se na gastrofestival vydala partička mladých lidí. U Penzionu Pod Pralesem se u plného stolu jídla představují jako Erika, Honza, Lucka a Tom.

„V práci o tom mluvili všichni. Nikdo si to nechtěl nechat ujít,“ hlásí Lucie, zatímco do sebe láduje halušky.

Každý si dal něco jiného, borůvkový knedlík nebo skopové.

„Nacpeme se a pak pokračujeme na výlet na rozhlednu. Dali jsme si Mazlíka, což je výborné pivo Karlovského pivovaru. Budeme si muset ještě dovyměnit gastroše. Vzali jsme za dvanáct stovek a bude to asi málo,“ směje se Erika.

Rekordmani nebyli, ale přes průměr šli.

„Běžně lidi mění gastroše za dvě stovky. Ale měli jsme tu fajnšmekry, kteří nabrali rovnou za dva tisíce,“ říká Monika Kalivodová, „pracovnice valašské směnárny“, směnárny na gastroše, které jsou jediným platidlem na festivalu.

V jedné ze zhruba dvaceti směnárenských míst obchodují s místní měnou od rána.

„Začali jsme o půl deváté, teď je půl druhé a vydali jsme už čtyři tisícovky poukázek,“ doplňuje Markéta Janušová.

Za dva dny to bude ještě mnohonásobně více. Karlovský gastrofestival navštívilo vloni pětadvacet tisíc lidí. Ještě o rok dřív padl rekord, to se přišlo podívat, chutnat a kochat se jednačtyřicet tisíc jídlachtivých turistů, místních i přespolních, ale i zahraničních hostů.

Slunečné a teplé počasí letošního jubilejního desátého ročníku může přinést další rekord. Karlovské údolí přiláká svou vůní, doprovodným programem i pro ty nejmenší a hlavně skvělým gastronomickým zážitkem možná ještě více gurmánů a fajnšmekrů.