Nenechalo si je ujít více než patnáct set malých i velkých fanoušků. „Zaslechla jsem, že letos se koná jen jedna oslava, tak jsme zvědaví, jak to bude vypadat," prozradila před zahájením programu mladá maminka Ivana Maninová. Přišla se synem. Přiznala, že zrušení půlnočního ohňostroje ji mrzí. „Ke Vsetínu to patřilo," posteskla si.

Přišla i Pavla Ptáčková s dcerou. Ocenila, že organizátoři mysleli na děti. „Dorazila jsem hlavně kvůli dceři. O ohňostroj nám ani tolik nejde, těšíme se na Olafa a Elsu," přiblížila. Zrušeného půlnočního ohňostroje nelituje. „Lidé, kteří bydlí v centru, mají aspoň klid," ocenila Ptáčková.

Přesně v 19 hodin odpočítali všichni účastníci akce za asistence krajského hejtmana a starosty Vsetína Jiřího Čunka poslední vteřiny do ohňostroje. Asi desetiminutový ohňostroj ocenili lidé bujarým potleskem. Sám Jiří Čunek akci pochválil.

„Dnes to tu bylo úžasné. Přišlo asi nejvíc lidí za celou dobu, co Silvestry pořádáme," pochvaloval si. Ocenil, že lidé vyměnili samotu svých příbytků za společné oslavy a radost s ostatními. A radost je i to, co přeje čtenářům Deníku.

„Vašim čtenářům do nového roku přeji, aby ho prožili v uvědomělé radosti. Važme si toho, v jak krásném prostředí žijeme a chovejme se k sobě tak, abychom byli šťastní," popřál hejtman a starosta Jiří Čunek.