Redlová zhudebňuje převážně texty Radky Bzonkové, v poslední době také spolupracuje s textařem Jakubem Horákem z Nového Boru. „Na společných koncertech vystupovala například s Jamesem Harriesem, Radimem Zenklem či Žambochy, kterým také hostuje na jejich první desce To se to hraje,“ přiblížila Daniela Cibulcová z rožnovské kulturní agentury.

Kromě sólového vystupování koncertuje od roku 2002 s kapelou Docuku: hraje na mandolínu a zpívá. S touto kapelou natočila dvě alba. V současnosti pracuje na třetím. Sólový debutový počin jsou dvě písně vydané na albu Valmez 2004, kompilaci valašskomeziříčských kapel a muzikantů.

Sólové album v irské produkci

„Letos v dubnu vydala první sólové album, které produkoval Steve Wall z irské kapely The Walls,“ poznamenala Cibulcová. Deska se jmenuje První a pilotní píseň Pilot se objevila také na kompilaci Valmez 2009, která po pěti letech opět mapuje valašskomeziříčskou hudební scénu.

Na podzim roku 2009 založila Redlová kapelu, která přibližuje koncertní podobu písní aranžím na albu. Jmenuje se Garde a tvoří ji muzikanti z Valašska: Lucie Redlová obstarává zvuky kytary, mandolíny, elektrické kytary a zpěv, Martin Knor hraje taktéž na elektrickou kytaru, Ivan Trpík na baskytaru a Milan Kratochvíl na bicí.