Tradiční hovězí guláš mohli ochutnat návštěvníci výstaviště u Sandriku. Jen někteří se však mohli pyšnit tím, že jedli právě vítězný guláš vsetínského gulášového krále Pavla Vychopně.

Kuchaři se v polní kuchyni, ve kterou se výstaviště proměnilo, sešli v sobotu brzy ráno. Krájela se cibule, škvařilo sádlo, dochucovalo se a dochucovalo.

Porota měla nelehký úkol. Čekalo na ně osmnáct hovězích gulášů. Všechny museli ochutnat a rozhodnout, který je ten nejlepší. „Aby to bylo spravedlivé, porota nevěděla, který guláš právě ochutnává," vysvětlil moderátor celé akce jan Gottfried.

Vítězem se stal nováček

Po náročném ochutnávání se začal jeden kuchařský tým po druhém dozvídat, že jeho guláš není tím nejlepším. Nakonec zůstali tři kuchaři.

Ve stáncích začali pracovat nervy a kuchaři se modlili, aby právě jejich guláš byl ten vítězný. Samotný vítěz byl však ze svého úspěchu překvapený.

„O titulu gulášového krále jsem ani nesnil. Věřili jsme si, že budeme v první trojce, ale že vyhrajeme, v to jsme ani nedoufali," radoval se třicetiletý Pavel Vychopeň, který se pro tento rok stal nositelem putovní královské koruny.

Radost z Pavlova vítězství měl i předseda hodnotící komise. „Hezké je, že vyhráli naši," řekl potěšeně předseda poroty František Segrado.

Nejlepší guláš chtěla po vyhlášení výsledků ochutnat řada návštěvníků a u stánku s číslem šestnáct se začala tvořit fronta.

„Sama guláš nedělám, protože mi děti říkají, že ho neumím dochutit, takže jsem se přišla inspirovat a třeba to zkusím," pousmála se padesátiletá Milada Stromšíková, která si vítězný guláš nenechala ujít. K dobré chuti všech milovníků guláše zahrálo do večera ještě několik kapel a vítězové se mohli radovat z výhry při zvuku hudby.

Zejména fanynky si přišly zatrsat na známou valašskomeziříčskou formaci Docuku, která sobotní večer zakončila.