Z prestižní přehlídky lokálních a regionálních televizí se její pracovníci vracejí s hlavní cenou z kategorie zpravodajství, kterou získali počtvrté za sebou. „Je to velmi cenné vítězství,“ prohlásil šéfredaktor zpravodajství Jakub Mynář krátce poté, co převzal keramickou sošku filmující kavky.

„Úroveň některých příspěvků v této kategorii se proti loňsku výrazně zvedla. Nejeli jsme sem v očekávání vítězství. Šlo nám o to, podívat se na jiné formáty a na styl práce ostatních.“

Letošní ročník se od předchozích lišil tím, že porota si běžné zpravodajské relace vyžádala předem k pozornému prostudování. Na samotné přehlídce se studia prezentovala jejich pětiminutovou zkrácenou verzí. „Členové odborné poroty nás pochválili. Moc nás to potěšilo,“ přiznal šéfredaktor.

Přehlídky se zúčastnilo 26 televizních stanic a studií z Česka a Slovenska. Porotě a publiku představily přes 50 snímků o celkové délce přibližně 8 hodin. Vedle zpravodajství a reklamy zde byly zastoupeny publicistika, dokumenty a letos skromněji obsazená Kafka s úsměvem, v níž studia prezentovala své humorně laděné příspěvky.