Kromě známých regionálních skupin se v hlavním čase představí i pražská kapela 2 v1: ta si získala fanoušky po celé republice svým svižným punk rockem obohaceným dechovou sekcí. Nightwish revival mají za sebou období razantních změn. Loni na podzim, kvůli odchodu hned tří muzikantů, musela kapela zrušit řadu koncertů. Dnes je sestava opět v plné síle, na místo zpěvačky nastoupila sopránistka Jana Kopidolová.

Před půl jedenáctou večer se v Polance poprvé představí pražská skupina 2 v 1. Tato formace vsadila na svižný mix punk rocku a dřevního ska postaveném na nosných dechových melodiích a zpěvných refrénech. „Dechy přicházely postupně přibližně každý rok jeden. Jestli to bude pokračovat obdobně, bude z nás za chvíli bigband,“ uvedl s nadsázkou pro internetový server skaweb.cz kytarista a zpěvák skupiny Krleesh.

Novinkou letošního rockování, v pořadí už čtvrtého, bude účast vítěze loňského festivalu Valašské žlůvení. „Letos se mezi sedm už zavedených skupin probojovala Tabáskova partyja, která se zaměřuje hlavně na vlastní skladby,“ přiblížil Martin Šeliga, jeden z pořadatelů polanského festivalu. Prostor na něm dostanou i známé valašské skupiny Kobent, Stram a Decide. Festival v letním areálu zahájí už v sedmnáct hodin Tabáskova partyja.