A právě počasí bylo tím největším strašákem pro pořádající Country kapelu Gympleři ze Vsetína i diváky, kteří na festival měli namířeno. „Po celé dva dny jsme dostávali zprávy od kapel, které k nám přijížděly, o tom co se děje po republice,“ řekl jeden z pořadatelů Martin Mrlina.

Protentokrát se ovšem na organizátory usmálo štěstí a Bystřičce se deštivé počasí po většinu víkendu vyhnulo. „Také diváci byli výborní. Nenechali se zastrašit předpověďmi a na festival přijeli,“ ocenil Mrlina. Dodal, že v pátek si na lavičky letního kina posedala téměř tisícovka příznivců country hudby. „V sobotu se pak počet návštěvníků přiblížil dvěma tisícům,“ spočítal pořadatel.

Co se účinkujících týče, už v pátek nebyla nouze o známá jména české hudební scény. Posluchače všech generací potěšil svým vystoupením známý interpret trampské a folkové muziky Vojta „Kiďák“ Tomáško. „Moc se mi tady líbilo, skvělý areál, nádherná okolní příroda a moc milí lidé v hledišti i mezi organizátory. Pokud mě pořadatelé pozvou znovu, moc rád přijedu,“ neskrýval spokojenost třiašedesátiletý hudebník, ačkoliv sám nejprve přiznal, že festivaly už příliš nevyhledává a dává přednost například recitálům v klubech.

Velkým lákadlem pátečního podvečera bylo také vystoupení známé české kytaristky a zpěvačky Lenky Filipové. „Na Bystřičku přijela poprvé v historii festivalu. Bylo to přání diváků z minulého ročníku. Jsme rádi, že se nám je podařilo splnit,“ řekla další z členů pořadatelského týmu Petra Dvořáková.

V sobotu ožila také druhá festivalová scéna umístěná u Restaurace U Mokrošů. Ta nabídla zejména kapely hrající bluegrass. V poledne už zněla country opět také z letního kina, kde se představil například známý Wabi Daněk či kapely Blueground, Svaťa Kotas Band, Minaret nebo Bluegate. „Wabi Daněk tradičně nezklamal. Zažil jsem ho na westernu podruhé a zase mě potěšil,“ pochvaloval si David Polách z Hranic na Moravě.

V osm hodin večer ovládla pódium královna české country Věra Martinová. Při hodinovém koncertu ji doprovodil britský zpěvák, písničkář a kytarista Jamie Marshall a pražská kapela P. R. S. T.

Toto seskupení poté vystřídali pořádající Gympleři, aby později sami uvolnili pódium další hvězdě české country Tomáši Linkovi s kapelou Přímá linka.

Úplný závěr Starého dobrého westernu patřil doprovodné skupině legendárního Michala Tučného, kapele Tučňáci. Skupina zahrála v původním obsazení, jako host se představila dcera známého country zpěváka Míša Tučná.

Festival nabídl kromě muziky také bohatý doprovodný program včetně ukázek country tanců či ovládání lasa a honáckého biče.