„Při organizaci akce jsme se letos spojili s okolními městy ležícími na řece Bečvě. Společnou vyjížďku lze absolvovat nejen z tradičního místa – od splavu na Ohradě ve Vsetíně, ale také z Rožnova pod Radhoštěm nebo Valašského Meziříčí,“ přiblížil změny místostarosta Vsetína Tomáš Pifka.

V Rožnově se startuje v 8 hodin od mostu na Bučiskách, start ve Valašském Meziříčí je v 9 hodin od informačního centra na 2. nádvoří zámku Žerotínů. Ve Vsetíně se startuje v 10 hodin od restaurace U splavu na Ohradě. Z druhého směru cyklisté vyrazí v 10 hodin od Karlovského muzea ve Velkých Karlovicích. Cíl je pro všechny stejný – sportovní areál v Halenkově.

Tady bude připravený program, jehož součástí je ve 12 hodin losování tomboly o ceny. Losovat se budou registrační kartičky, které účastníci obdrží na startu spolu s upomínkovým předmětem a oplatkem.

„Kartička v cíli slouží také jako poukaz na občerstvení zdarma, kterým bude výborný guláš,“ pozval místostarosta Pifka.

O program se v Halenkově postarají SVČ Alcedo, Český červený kříž a vsetínská městská policie, která bude na místě značit kola syntetickou DNA. Představí se také Policie ČR a BESIP, k dispozici budou i koloběžky.

Pro ty, kteří se necítí na dlouhou trasu, je připravený cyklobus z Valašského Meziříčí do Vsetína s odjezdem v 9.30 hodin. Také z Halenkova pojede po ukončení akce cyklobus do Vsetína, Meziříčí a dle zájmu také do Rožnova. Cyklobus po odjezdu z Halenkova počká na Vsetíně na cyklisty, kteří přijedou z Halenkova po cyklostezce.

Rezervace cyklobusu je možná na e-mailu: dobesova.mikroregion@gmail.com nebo na tel. č.: 571 674 339.