Na soutěži vystoupily děti z mateřských a základních škol z celého Horního Vsacka. Výkon jednotlivých zpěváčků hodnotila odborná porota, které předsedala Jiřina Kašparová. Ta zároveň soutěžní klání moderovala.

V porotě zasedl také hudebník a pedagog Jiří Nechanický ze Vsetína. „Soutěžilo se v pěti kategoriích,“ vysvětlil. Jak dále uvedl, společně soutěžily zvlášť děti z mateřinek a pak vždy dva ročníky ze základních škol.

Sedmihlásku ovšem předcházela školní kola. „Každá škola si už dříve uspořádala své vlastní klání a vítězové potom postoupili tady na Hovězí,“ vysvětlil Nechanický.

V sobotu podle porotců obzvlášť vynikali zpěváci a zpěvačky ze Základní školy v Halenkově. „Bylo poznat, že se ve škole zpěvu hodně věnují. Pokud zrovna ve své kategorii nezvítězili, obsadili vždy alespoň medailovou pozici,“ vyzdvihl výkon dětí z Halenkova Nechanický.

Každý soutěžící na závěr obdržel účastnický list a také sladkou odměnu. Ti, kteří se umístili do třetího místa získali navíc keramickou medaili a hezkou knížku.

Další odměnou pro medailisty jednotlivých kategorií je možnost zazpívat si společně na koncertu, který se právě připravuje. „Chceme tento koncert, na kterém se budou zpívat vánoční písničky, nabídnout všem základním školám v hornovsackém údolí. Možnost zazpívat si jsme nabídli některým zpěvákům letošního ročníku Sedmihlásku,“ prozradil Nechanický.

Hovězský Sedmihlásek má dlouholetou tradici. Patří v regionu k nejstarším soutěžním kláním lidových zpěváčků. Sedmihláskem už za patnáct let trvání soutěže prošlo několik desítek talentovaných zpěváků.

Mnozí se pak prosadili také v dalších přehlídkách. Podobné soutěže se pořádají rovněž ve Vsetíně, Valašských Kloboukách nebo Rožnově pod Radhoštěm.