Českou republiku reprezentoval na mnoha festivalech a hudebních přehlídkách v Řecku, Itálii, Švýcarsku, Polsku i Německu. Poslední dva velké úspěchy si však sbor Polanka připsal na domácí půdě: před dvěma lety se v konkurenci více než dvaceti souborů prozpíval až do Zlatého pásma na Mezinárodním festivalu adventní a vánoční hudby v Praze.

„Letos jsme si připsaly vítězství v kategorii ženských sborů na prestižním festivalu Svátky písní v Olomouci. Tím jsme se dostaly mezi šest nejlepších souborů festivalu a měly tu čest zúčastnit se finálového galakoncertu,“ vyzdvihla členka sboru Pavla Adamcová.

Nedělní slavnostní koncert se uskuteční v kostele sv. Jana Křtitele ve Valašské Polance v patnáct hodin. Členky sboru se na výročí pečlivě připravují. „Absolvovaly jsme dokonce celodenní soustředění, kde se dolaďoval program,“ prozradila zpěvačka Kateřina Popelková, která ve sboru působí už od svých sedmi let.

Jako dárek si Polanka nadělila zbrusu nové album. „Má název Alleluja, laus et gloria a jeho kmotrou se stane zakladatelka sboru paní Karla Kamencová,“ doplnila Pavla Adamcová.

Sbor Polanka začínal před pětatřiceti lety jako školní pěvecký sbor, od roku 1985 ji vede uznávaný sbormistr a hudebník Jaromír Bazel.