Se zpracováním mléka a výrobou sýra začala asi před deseti lety.

„Měla jsem malou dcerku, a tak jsem pro ni začala nakupovat domácí kravské mléko od sousedky. Nejdříve jsem zkoušela vyrábět jogurty a postupem času jsem plynule přešla k výrobě sýra,“ přibližuje paní Šárka své začátky. Na sýrové nitě si hned netroufla.

„Začínala jsem s čerstvými sýry, potom jsem zkoušela polotvrdé. Korbáčky pro mě byly výzvou, protože jak jsem zjistila, jejich výroba není vůbec jednoduchá,“ netají.

Následovaly pokusy, a jak sama říká, také omyly. I přes ně, nebo snad díky nim, se ze začátečnice pomalu stávala profesionálka.

„Za ty roky jsem myslím dospěla do fáze, kdy můžu říct, že bych se výrobou korbáčků snad mohla i živit,“ podotýká Langová.

Zatímco ze začátku zpracovávala týdně zhruba pět litrů mléka, dnes zvládne i osmdesát. Z tohoto množství vznikne asi sedm a půl kila sýra.

„Mléko musíme zahřát na asi 32 stupňů. Pak se zasýří syřidlem a vznikne z něj hmota podobná pudinku. Tu nakrájíme a čekáme, až ke spodu sedne syřenina a k vrchu vystoupá syrovátka. Syřeninu posbíráme, dáme ji do formy a čerstvý sýr je v podstatě hotový,“ přibližuje ve stručnosti proces výroby. Aby ze sýra mohly vzniknout nitě, musí mít správnou hodnotu pH.

„Asi kolem pěti,“ podotýká Langová. Pokud je pH správné, pak už stačí sýr nakrájet, vložit do horké vody, která má mezi sedmdesáti až devadesáti stupni, a počkat, až se rozpustí.

„Z hmoty taháme nitě, které vkládáme do studené vody, pak už stačí jen nitě zaplést do korbáčků“ dodává paní Šárka.

Hotové výrobky mají velký úspěch mezi jejími příbuznými i přáteli.

„Když někdo plánuje třeba oslavu, už dělá objednávky. Ale jsem ráda, dělá mi to radost“ dodává Šárka Langová.

Hrozenkobraní v areálu památníku Antonína Strnadla v Novém Hrozenkově se letos uskutečnilo potřetí. Návštěvníci zde mohli zhlédnout ukázky řemesel, nakoupit jarmareční zboží, ochutnat veganskou kuchyni, prohlédnout si hrozenkovské kroje, zjistit, jak na techniku pletení krosienka, nebo se dozvědět zajímavosti o bylinkách.

K dobré náladě přispěla hudební vystoupení cimbálových muzik Krkostěna a Ostrévka a kapel Docuku a Dura Blues Club s Fedorem Frešem.