Milovníci folklóru si mohli od pátku až do neděle vychutnat více než dvě desítky souborů nejen ze Slovenska, ale také z České republiky, Rumunska, Maďarska a Chorvatska.

Oficiální zahájení festivalu připadlo na páteční podvečer a ujaly se jej folklórní soubory Očovan z Očové, Drevár z Krásna nad Kysucou a mužská pěvecká skupina Suche Karki z Prešova.

Sobotní den odstartovala „ochutnávka“ slovenského folklóru na rožnovském náměstí. „Odtud poté vyrazil krojovaný průvod účinkujících zpět do Valašského muzea v přírodě,“ informoval předseda Folklorního sdružení České republiky Zdeněk Pšenica. Po zbývající dva dny se pak program odehrával v tamním Dřevěném městečku.

V sobotu si mohli diváci vychutnat například vystoupení dětských souborů či souborů národnostních menšin žijících v České republice. „Na dětská vystoupení se těšíme. Určitě se odpoledne přijdeme podívat. A večer pak na slovenské soubory,“ plánovala Pavla Němcová z Rožnova, když opouštěla první sobotní dopolední vystoupení v komorním amfiteátru.

Nedělní den zahájily vystoupení lidových muzik jednotlivých hostujících souborů před Vaškovou hospodou. Odpoledne patřilo slavnostnímu galaprogramu. V sobotu večer se uskutečnilo také desáté mistrovství Valašského království ve stloukání másla, které se stalo už tradiční součástí festivalu Jánošíkův dukát.