Zuberskou rockovou legendu Koridor zakládali v roce 1985 kytarista Pavel Němec, bubeník Petr Krupa a zpěvák Radek Nohavica. K nim se postupem času a po několika personálních změnách na postu baskytaristy připojil Petr Krhovják a za klávesami stanul Dan Kuchynka. „V této sestavě kapela koncertovala po celé Moravě a asi jako všechny tehdejší kapely hrála skladby skupin Deep Purple, Whitesnake, Iron Maiden a dalších," prozradil zakládající člen Pavel Němec.

Postupem času ale převzaté hity ustupovaly do pozadí a muzikanti se propracovali k vlastní autorské tvorbě, s níž začali slavit úspěchy. „Například skladba Columbus se několik týdnů držela v popředí hitparády československého rozhlasu. Nebývalý zájem byl také o náš koncertní program Souboj titánů," vzpomenul Pavel Němec.

V posledních letech kapela koncertuje po celé republice i na Slovensku. Objíždí malé i velké festivaly, kde si na jednom podiu zahrála například s Olgou Lounovou, Palo Haberou, Katkou Knechtovou, Blazem Bayleym či se skupinami Citron, Olympic, Katapult, nebo Desmod.

Poslední čtyři měsíce pracují zuberští rockeři na novém albu, které bude dárkem k letošnímu 30. výročí vzniku. Deska vzniká studiu Gloria Records v Ostravici. „Natočíme dvanáct až patnáct věcí. Z nich potom vybereme to nejlepší, aby CD mělo určitý koncept a gradaci," naznačil Pavel Němec.

Prozradil, že všechny skladby budou zcela nové. „Makáme na nich „pod pokličkou" ve zkušebně, i když ochutnávku dvou z nich už lidé mohli slyšet na loňských, letních koncertech," řekl muzikant.

CD vyjde zhruba v polovině května a jeho oficiální křest se odehraje na konci téhož měsíce v domácím prostředí v Zubří na tradičním Metlářském jarmarku. „Účast už nám přislíbili zajímaví hosté. Jejich jména si ale zatím necháme pro sebe," dodal Pavel Němec.

Kapela Koridor ze ZubříRadek (Kláda) Nohavica – zpěv, flétny
Pavel (Hombré) Němec – kytary, doprovodný zpěv
Petr (Vrna) Krupa – bicí, doprovodný zpěv
Petr (Kyry) Krhovják – basová kytara
Karel (Karlos) Piskoř – klávesové nástroje
Libor (Vývojka) Vojkůvka – zvukový technik