Skupinu tvoří tři muzikanti z Ostravy, kteří o sobě tvrdí, že hrají blues s nádechem humoru. Nejznámějším členem tohoto volného sdružení je Radek Pastrňák, leader skupiny Buty.

Pastrňáka, který zpívá a hraje na kytaru, doplňuje v kapele kontrabasista a basák Josef Pak, jenž je vyhledávaným studiovým hráčem a Jiří Kostadinov, ostravská bluesová legenda.

„Humor v textech kapely hraje větší roli, než kapela sama naznačuje. Nejde v žádném případě jen o nádech, ale o zcela regulérní vyjadřovací prostředek,“ přiblížil Lukáš Martínek z mezříčského Kulturního zařízení.

Kromě autorských skladeb bluesového barda Kostadinova hraje trio také Pastrňákovy věci. „Pakostra, to je vlastně taková jamová parta, kde nic není dopředu přesně dané. A třeba pro Radka Pastrňáka je to jasná alternativa k tomu co hraje a zpívá se skupinou Buty. Na rozdíl od jeho domovské kapely je ale zase Pakostra stylově jednotnější,“ vylíčil dramaturg M-klubu Karel Prokeš.

Radek Pastrňák považuje s nadsázkou svou cestu k blues jednoduše. „Blues může hrát i špatný muzikant jako já. Dají se tím zamaskovat technické vady. U nás hrají všichni blues špatně,“ prohlásil Pastrňák.