V programu Amfolkfestu, pro který se mezi příznivci akce vžil název Malý festival na konci světa, se představí písničkář Monty, brněnská trampská skupina Ozvěna, ostravská kapela Tempo di vlak, domácí valašské muzikanty bude zastupovat Tabáskova partyja.

Amfolkfest přivítá také zahraniční hosty. „Jedním z nich bude tramp-folková kapela Jasoň, ale také skupina Irish Rose z Košic, která se věnuje tradiční hudbě britských ostrovů a také vlastní tvorbě inspirované právě irským a skotským folklórem,“ uvedla za pořadatele festivalu Eva Rohlenová.

Z Čech do osady Pulčín zavítá novoborská folková kapela Zhasni, skupina Půl dechu do měchu a další hosté. „Hlavním hostem letošního Amfolkfestu bude skupina AG Flek, která se představí v závěru festivalu,“ doplnila Rohlenová.

Amfolkfest si za léta své existence získal pověst malého a příjemného festivalu v samém srdci Valašska. „Někteří jej vnímají jako obrovskou zahradní párty, kde kromě výborné muziky a setkání s přáteli najdou i dobré občerstvení. Do hrnku dostanou kafe, do kalíšku medovinu, k jídlu kyselici, špekáčky a další dobroty,“ lákala pořadatelka. Chybět nebudou ani aktivity pro děti, které zajistí pracovnice Rodinného a mateřského centra Vsetín.

Úspěšnost každého festivalu se velkou měrou odvíjí také od přízně či nepřízně počasí. Na jeho rozmary jsou ale v Pulčíně připravení. „Pro případ vytrvalého deště máme nachystáno zastřešení,“ podotkla Rohlenová a dodala, že přenocovat je možno na tábořišti u Pulčínských skal nebo vedle restaurace u Williho.