Dopolední program patřil dětem. „Interaktivní hry pro ty nejmenší připravilo Alcedo – středisko volného času," uvedla Klára Obručová z pořádajícího Domu kultury Vsetín. Ratolesti si mohly hrát s kostkami, vyzkoušet si střelu na bránu, svést se na řetízkáči a ti odvážnější zkusili i vodní zorbing.

Oficiální zahájení festivalu bude dnes ve tři hodiny na hlavním pódiu Svárov. V programu Pionýrská vlaštovka vystoupí kapely Dareband, Trombitáši Štefánikovci, Tabásek & Partyja, AG Flek a Kulaband, které nabídnou směsici česko- -slovensko-polského folku, folkloru, rocku a dechovky. Dále vystoupí kapela Děda Mládek Illegal Band a mladá bratislavská formace Billy Barman.

Dnes vystoupí také Miro Žbirka v Domě kultury.

Hlavní program čeká na návštěvníky zítra. Dopoledne na Dolním náměstí bude patřit opět dětem. Mohou se těšit na divadelní představení Včelí medvídci zpívají i písničkový pořad.

Na Svárově se představí Sokol Vsetín a jeho oddíl sportovní gymnastiky a taneční skupina All Style Unit. „Odpoledne na hlavním pódiu na Svárově vystoupí valašskomeziříčští Fojti, brněnské Ponk Trio, Nebeská muzika z Terchovej a Družina z Banskej Bystrice," upozornila Obručová.

Sobotní odpoledne na Dolním náměstí bude ve znamení dechové a rockové muziky. Zahrají Moraváci z Přerova a kapela Old Skart a Hitšaráda. „Hlavní pódium na Svárově ovládne legenda slovenské pop music, skupina Modus. O noční dojezd se pak postarají kapely 80' Factory a Ukulele Troublemakers," prozradila Klára Obručová.

Za příznivého počasí bude dnes i zítra možné navštívit také letní kino na Dolním náměstí a zhlédnout filmy Revival a Tajemství hradu v Karpatech.