Na Valašsku se do této chvíle přihlásili zpěváci z 9 různých míst. Poprvé budou koledy znít například v Hudebním altánu v Rožnově pod Radhoštěm, kde příchozí doprovodí Cimbálová muzika Polajka. „Přijďte pobýt, zazpívat si a ochutnat naši teplou medovinu, svařené víno či čaj,“ lákají pořadatelé z T klubu kulturní agentury.

V Janové spojí zpívání koled s jarmarkem, na kterém nabídnou své výrobky místní hasiči nebo děti z janovské mateřinky. I tady vánoční písničky doprovodí cimbálová muzika. A do třetice bude znít cimbálovka také například ve Valašském Meziříčí. Tady akce Česko zpívá koledy naváže na koncert muziky Bača a bude součástí adventního programu v Meziříčí nazvaného Vánoce ve Valmezu.

Ve Vsetíně bude už pátým rokem při akci regionálních Deníků Česko zpívá koledy doprovázet zpěváky koled u vsetínského Domu kultury místní hudební skupina Dareband. „Akce už se rozrostla, lidé jsou připravení. A když rozdávám zpěvníky s písničkami, řada lidí si je ani nebere, protože si už z domu přinášejí svoje,“ chválí zpěvačka Darebandu Kateřina Mrlinová.

Ve Vsetíně si vloni přišlo s Deníkem zazpívat koledy více než sto lidí. Už tradičně se sešli na terase Domu kultury, který s regionální redakcí na pořádání akce spolupracuje. Celkem se vloni na Valašsku zpívalo na 12 místech, akce Česko zpívá koledy přilákala na 2 tisíce lidí.