Hra zavedla diváky na irský venkov. „Tady se odehrává příběh dvou věčně znesvářených bratrů, kteří svůj život marně utrácejí neustálými hádkami o banální věci. Pojmy jako vzájemná úcta, empatie, přátelství či láska jim nic neříkají,“ vylíčil hlavní linii Marcel Sladkowski, který se ujal režírování hry.

Osiřelý západ sice pojednává o zásadních a závažných životních problémech a postojích, vypráví o nich ale s mnohdy velmi černým humorem a často má až groteskní nádech. To se odrazilo na publiku, které se na první pohled velmi dobře bavilo. „Mám z toho velmi dobrý pocit. Nejvíce se mi líbil výkon Petra Filgase, který hrál jednoho z bratrů,“ nechal se slyšet divák Libor Fiala.

Do role druhého bratra obsadil režisér Roberta Stodůlku. V roli faráře Welshe se představil Pavel Rejman a mladou dívku Girleene Kelleher si zahrála Kateřina Minarčíková. Že se všichni svých rolí zhostili na výtečnou, potvrdily reakce i slova chvály z publika. Bez zaváhání přijali i hrubší jazyk, kterým autor jednotlivé postavy vybavil a hře tak dodal na zemitosti a uvěřitelnosti.

„Jsem nadšená. Mile mě překvapilo, s jakou profesionalitou a věrností se všichni herci dokonale vžili do svých postav,“ nešetřila chválou další divačka Martina Matulová.

Reprízu hry Osiřelý západ mohou diváci zhlédnout ve vsetínském Lidovém domě hned příští sobotu od devatenácti hodin.