Vsetín
Muzeum regionu Valašsko ve Vsetíně

Zámecká galerie : Do 24. února 2008: Lidové Valašsko – obrazy ze sbírek MRV ve Vsetíně, Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně, Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Karlovského muzea ve Velkých Karlovicích, soukromých majitelů a města Vsetína.

Zámecká věž: Otevřena do 31. 12. 2007 pouze v sobotu a neděli a za příznivého počasí. Vesmír Jitky Skočkové – výstava obrazů. Geologie Valašska a obrazy v kamenech – výstava.

Valašské Meziříčí


Muzeum regionu Valašsko – zámek Kinských: Otevřeno denně kromě pondělí od 9 do 17 hod.

Výstavní sály v 1. patře
Do 27. ledna 2008: Pásli ovce Valaši - louky a pastviny na Valašsku, přírodovědná výstava zaměřená na pastevectví, salašnictví a obhospodařování luk.

Galerie KZ (v budově kina Svět): otevřeno pondělí – pátek od 9.30 do 13.30 hod. a od 14 do 18 hod. Prodejní výstava díla výtvarníků našeho kraje.

Rožnov pod Radhoštěm

Galerie Na Letné:
Do 16. ledna 2008: 6. ročník fotosoutěže Valašská krajina & František Novotný – fotografie - výstava nejlepších fotografií z fotosoutěže Valašská krajina, doplněná výběrem z tvorby známého vsetínského fotografa – Františka Novotného.
Otevřeno pondělí až pátek, dle otevírací doby MěÚ Rožnov p. R.

Galerie Na Radnici
Do 31. prosince 2007: Střípky z historie Rožnova aneb Co skrývala báň kostela – výjimečná a originální výstavu, která je možná a neopakovatelná v našich současných životech opravdu jen jednou. Otevřeno pondělí až pátek dle otevírací doby Městského úřadu Rožnov p. R. – Galerie Na Radnici na Masarykově náměstí.

Galerie Amadeus (Palackého 203): Do 31. prosince 2007: V. Neuwirt a P. Pavliňák, grafika od Andrleho po Zoubka - prodejní výstava obrazů.
Otevřeno po – pá od 9 do 16.30 hod., so od 10 do 14 hod.

Městská knihovna
Podkroví: Do 29. prosince 2007: Cesty a cestičky bez bariér - výstava výtvarných a literárních prací žáků rožnovských ZŠ, ohlédnutí za celoročním projektem.