Faktem je, že díky tomuto festivalu se v den jeho konání tradičně počet obyvatel osady Pulčín z původních osmdesáti obyvatel zněkolikanásobí.

Ani letošní ročník nebyl výjimkou. Do areálu pulčínského informačního centra, na jehož zahradě se hudební setkání koná, se v sobotu vtěsnalo více než tři sta platících diváků.

Někteří obsadili lavičky, jiní se pohodlně rozložili na trávu. Jak správně už dříve podotkla hlavní pořadatelka festivalu Eva Endy Rohlenová, akce připomíná velkou zahradní párty. V sobotu tomu nebylo jinak. „O festivalu vím už několik let. Letos jsem tady ale teprve podruhé," přiznala jedna z divaček Lenka Pavlíková z Valašských Klobouků.

Amfolkfest letos slavil plnoletost, bylo tedy na místě k narozeninám popřát. „Já festivalu přeji, a zejména jeho pořadatelům, aby stále přicházeli noví a noví návštěvníci a aby měli vždy dostatek sil k pořádání dalších ročníků," vyznala se Lenka Pavlíková. Gratulantů na pódiu se v sobotu vystřídalo celkem jedenáct. Zahrály kapely tuzemské i hosté ze Slovenska. „Nejvíce se mi líbilo seskupení Robo Hulej a kapela Spod Budína," prozradil Robert Loukota, který průběh festivalu neúnavně dokumentoval svým fotoaparátem.

Hlavním hudebním hostem byla letos známá tvář folkové scény Pavlína Jíšová. Vystoupila se svou dcerou Adélou Jonášovou a s Petrou Šany Šanclovou.

Po jejich koncertě se příchozí až do pozdních nočních hodin dobře bavili při country bále ve společnosti kapely Country Míza. „Hráli tuším až do jedné do rána," usmívala se už v neděli spokojená pořadatelka Eva Rohlenová.