Součástí festivalu bylo vystoupení dětských folklorních a tanečních souborů (DFS, DTS) - hostů Ondrášek, Slováček a Jánošíček z Brna a domácího Malého Radhoště.

Asi hodinový program s názvem Bumtarata na vrata, který se kvůli nepřízni počasí na poslední chvíli přesunul do Janíkovy stodoly v areálu Dřevěného městečka, sklidil u diváků velký úspěch.

„V Malém Radhošti mám sestřičku, a tak jsem ji přišla podpořit. Vystoupení bylo pěkné, líbilo se mi,“ prozradila na konci pořadu Jasmína Holišová.

Její babička Šárka doplnila, že folklor vyhledávají často. „Je dobře, že se mu stále někdo věnuje, byla by škoda, kdyby zanikl,“ podotkla Rožnovanka.

Vzhledem k rychlé změně místa konání (původně se měl program uskutečnit na palouku Dřevěného městečka) nezbývalo mladým tanečníkům než ve svých vystoupeních více či méně improvizovat. Nebylo divu, že z toho někteří byli zpočátku nesví.

„Asi mám trochu strach, ale jinak se moc těším,“ prozradila krátce před začátkem Mirka Odehnalová z brněnského DFS Slováček.

Hned od začátku bylo jasné, že veškeré obavy byly zbytečné. Vystoupení si užili jak diváci, kteří zaplnili sál do posledního místa, tak děti.

„Tancovalo se super, bylo to fajn, jen tam bylo docela vedro,“ zhodnotily neplánovanou situaci děti z DTS Ondrášek.

V parku se sešli milovníci vína

Současně s festivalem Ondrášova valaška se v sobotu konal také třetí ročník Rožnovského festivalu vína.

V městském parku u hudebního altánu bylo možné ochutnat domácí i zahraniční vína, k tomu zakousnout nějakou tu specialitu a poslechnout si hudební doprovod, o který se postarala například cimbálová muzika Pajtáš, uskupení Silesian Dixie Band nebo Janis Moras & Banda.

Na sklenku bílého dorazili také například Zdenka a Honza. Přijeli z Kolína.

„V Rožnově jsme na dovolené, tak jsme si nenechali ujít ani tento festival. Ochutnáváme a můžeme říct, že víno je dobré,“ prozradili turisté, kteří mají v plánu během týdne poznat celý Rožnov i jeho okolí.