V sobotu se v domě kultury ve Vsetíně sešly tři stovky milovníků společenské zábavy.

„Obdivuju lidi, kteří pomáhají, ale i ty, kteří přiznají, že pomoc potřebují. Jsme tu společně s myšlenkou, že spojíme lidi zdravé s nemocnými i nevěřící s věřícími. Název plesu mi rezonuje v uších. Nezůstávejme sami. Poznávejme se a hlavně si užívejme dnešní večer společně,“ prohlásil v úvodním slovu k zamyšlení Jiří Stanislav ze Sboru Církve bratrské ve Vsetíně – Maják.

Pak už byl zbytek večera o tanci, ke kterému na střídačku hrály kapely Skart a romské duo Gipsy Maro. Parket se zaplnil hned v úvodu a tak to zůstalo až do závěrečné hodiny.

Do letošní soutěže v tanci tango se přihlásilo sedm páru. Před bedlivými zraky poroty se do finále protančily tři dvojice. Nakonec se z vítězství radovala Zuzana Kandráčová s tanečním partnerem Milanem Ščukou. „To je můj strýc. Vůbec jsme netrénovali, my to máme v sobě, slyším hudbu, tak tancuju,“ neskrývala radost vítězka.

Tradičně vzbudila zájem ruličkiáda. Stočené papírky, které pro některé šťastlivce zvěstovaly výhru jedné z dvě stě šedesáti cen, šly na dračku. Pořadatelé, kterými byli Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska, Diakonie Vsetín, Domov Jitka a Dům kultury Vsetín, nabídli letos vůbec poprvé fotokoutek. Možnost nechat se vyfotit využil snad téměř každý.

Sobotní společné setkání hodnotil pozitivně evangelický farář Bronislav Czudek. „Ples je slavnost. Lidé chtějí vypadat slavnostně a to je šlechetné. Je dobré, že se tady sejdou. Jen mě mrzí, že se nepřišel podívat nikdo z vedení města,“ hodnotil Czudek.

Za mimořádně povedený označil ples ředitel Diakonie Vsetín Dan Žárský. „Hned od začátku se všichni propojili na tanečním parketu. Chovají se slušně a vstřícně. Romové, neromové, handicapovaní i lidé z Domova Jitka – všichni spolu fungují. A máme téměř vyprodáno,“ pochvaloval si Žárský s tím, že co nevidět začnou plánovat další ročník plesu Společně.