A také zábava se nesla v tradičním duchu valašského bálu. V devět hodin večer zahájily soubory bál nástupem všech krojovaných.

Poté následovala sestava figurálních tanců, kterou hudebně doprovázaly hned dvě muziky najednou. Na jeden večer se spojili muzikanti z Běliny a Ocúnu, aby se postaraly o zábavu všech návštěvníků.

„Atmosféra je perfektní. Jsme rádi, že přišlo tolik mladých lidí. Všichni jsou v podstatě z Liptálu. Přespolní moc nechodí," prozradila Miroslava Jakubová z Folklorního sdružení Lipta Liptál.

Zábava gradovala v jedenáct hodin, když se začaly rozdávat losy do tomboly. Každý chtěl vyhrát a největší rvačka byla o živý dar. „Letos jsem daroval do tomboly králíka, kterého jsem sám vyšlechtil. Máme prostě živou tombolu," zavtipkoval dlouholetý vedoucí souboru Ladislav Michálek.

O kolektivní veselí se postarala půlnoční hra Adam, jejíhož moderování se ujal Josef Londa ze souboru Lipta.

A tak si tanečníci měnili partnerky, hubičkovali je, tančili s nimi v náručích nebo je nosili na zádech.

A když už si všichni mysleli, že bylo zábavy dost, schovávali se muži svým partnerkám pod dlouhé sukně. Nakonec ještě jako správní ogaři zatančili cérkám odzemek.

A jak hru zakončili? Po půlnoci se tanečníci předháněli v tom, kdo vyskočí výš, aby svým partnerkám mohli utrhnout barevné hrdličky visící ze stropu. Nakonec se jim to podařilo. Viset nezůstala ani jedna z nich.