Vsetínští divadelníci přednesli ukázky z děl současných evropských autorů. Četlo se pod věžemi vsetínského zámku a katolického kostela. Závěr patřil klubu Tři opice, kde se k divadelníkům přidal s četbou i herec Václav Rašilov.

Potřetí se Noci literatury zúčastnila vsetíňanka Zuzana Šromová. „Ukázky vybraných spisovatelů mě zaujaly, ještě jsem ani od jednoho z nich nic nečetla, takže si ty knihy co nevidět vyhledám. I místa byla výborně zvolená, prošla jsem si obě věže a moc se mi to líbilo,“ pochvalovala si čtenářka.

Účastníci si prohlédli nejprve věž zámku, ale pro nepřízeň počasí se četlo při zemi, v mramorovém sále. Ukázky dvou evropských spisovatelek přednesly divadelnice Kateřina Mrlinová a Dagmar Pavloušková.

Pak si průvod prohlédl věž katolického kostela a další ukázky v podání Míly Dümlerové, Tomáše a Pavla Koňaříkových si přítomní vyslechli ve svatostánku.

Pro poslední čtení s hudebním doprovodem Jana Žambocha vybrali pracovníci vsetínské Masarykovy veřejné knihovny klub Tři opice. Tady se také představil host večera, herec Václav Rašilov.

Jako malý jezdíval na Valašsko do Kychové, kde strávil v létě i měsíc. „Byla to pro mě moc pěkná část prázdnin. Ani tehdy ani teď nemám pocit, že bych čas tady u vás promarnil,“ přivítal se s posluchači Rašilov a prozradil, že miluje valašskou kyselici a taky slivovici.

Na čtení teď moc času nemá. „Máme čtyři kluky a patnáctiměsíčního syna, který vstává v pět ráno. Bude čas možná na kresleného krtečka. Knížku od Václava Jílka Rozhovory, mám rozečtenou asi tři čtvrtě roku,“ dodal herec ze slavného rodu Rašilovů.

Návštěvníkům letošního ročníku poděkovala ředitelka Masarykovy veřejné knihovny Vsetín Helena Gajdušková. „Noc literatury je vždycky takový svátek literatury. Těší mě zájem o současnou literaturu. O věci, které právě vycházejí a jsou úplně čerstvé. Jsem moc ráda, že jste tady,“ přivítala knihomoly na posledním čtecím stanovišti Gajdušková.