Nazareti to rozjedou jako za starých časů na nádvoří zámku Žerotínů. Koncert se uskuteční v sobotu 21. června ve 20. 30 hodin a potrvá hodinu a půl.

Informace o příjezdu hudební legendární kapely vyvolaly mezi fanoušky doslova poprask.

„Jen, aby to byla pravda. Mluví se o tom, že někde v Čechách připravoval jejich koncert nějaký podvodník. Pokud ale přijedou, pak to bude pecka," těší se Luboš Fusek ze Vsetína.

Příjezd skotské kapely nenechává v klidu ani valašské muzikantské osobnosti. „Bude to událost pro Valachy jako hrom. Zejména pro ty starší a přestárlé. Už aby to bylo," usmívá se nad nečekanou hudební událostí oblíbený valašský písničkář Dušan Goša Ostrčil z Lužné.

Organizátoři Valašského špalíčku obavám příznivců kapely Nazareth rozumí. Ubezpečují ale, že do Valmezu skutečně Nazarethi přijedou. Nic na tom nemění ani špatné zkušenosti z Čech.

„S jejich anglickým managerem o koncertu v Meziříčí jednám již dva roky. Letos v dubnu padlo definitivní rozhodnutí. Nazareth na Valašském špalíčku zahraje," slíbil vedoucí valašskomeziříč­ského M-klubu David Schwager.

Lintona Osborna, Pete Agnewa, Jimmy Murrisona a Lee Agnewa bude na Valašsko doprovázet sedm techniků.

„Po koncertu ve Valašském Meziříčí přespí. Ráno se vydají na cestu do Prahy a odtud týž den odletí domů do Skotska," poznamenal Schwager.

Vystoupení kapel takového formátu je spojováno s množstvím kamionů přivážejících vše potřebné. V případě Nazarethů a jejich koncertního výletu na Valašsko tomu tak nebude. Obrazně řečeno, přivezou si jenom kytary a bicí. „Všechno ostatní použijí naše. Dohodli jsme se tak. Kapele to vyhovovalo," pověděl tiskový mluvčí Kulturního zařízení města Valašské Meziříčí Ondřej Smolka.

Koncert shlédne na nádvoří zámku Žerotínů až dva tisíce návštěvníků. „Myslím si, že kapacita bude stačit. Zvládneme to. Nepřipravujeme žádná mimořádná opatření," dodal mluvčí.

Skupina Nazareth patří mezi nejdéle hrající soubory na světě. Svou hvězdnou kariéru odstartovala v roce 1971.

Špalíček plný hvězd

Na festivalu Valašský špalíček 2014 vystoupí na pěti scénách třicet účinkujících. Mimo jiné také dlouholetý baskytarista Lou Reeda Američan Fernando Saunders se skupinou, irská zpěvačka Rebecca Collins s dánskou kapelou The Unusual History of Ether, Laco Deczi, slovenská kapela Korben Dallas nebo americký kapela Simeon Soul Charger.

Domácí kapely bude reprezentovat Zrní, Nebe, Houpací koně. Představí se rovněž Ivan Hlas nebo Petr Skoumal se svým triem. Do Valašského Meziříčí zavítá taky písničkářka Radůza.

Valašský špalíček 2014 bude zahájen 19. června koncertem Karla Plíhala. Folkový písničkář se publiku představí od půl deváté večer na prvním nádvoří zámku Žerotínů.