Jiné jsme vytahovali ze zkušeben, aby už konečně ukázaly, co se naučily. “Postupně však přibývalo kapel, které byly velmi mladé, ale uměly toho hodně.
Konkurence se zvětšovala a tak dnes, i když jsou kapely staré rok, dva, předvedou divákům plnohodnotný výkon.

„Podmínkou vystoupení na festivalu bylo vždy to, že kapely tvoří a mají vlastní autorský repertoár. Letos i přesto, že jsem neměl moc času si kapely v klidu poslechnout, utkvěla mně v paměti hned jedna z prvních kapel, Tabáskova Partyja. K zážitkům určitě patřili také vsetínští Žamboši, pražské Šantré s Blbítls, liberecký Disneyband nebo A. M. Úlet s Čechokanaďankou Sylvií Forsyth. Potěšilo také vítězství domácího Darebandu v diváckém hlasování.“

Zdá se, že i sázka na světovou kapelu se závěrečným dozvukem bodrých Valachů z Vizovic vyšla, a tak nezbývá než poděkovat Všem, kdo se na vytvoření příjemné atmosféry podíleli. Veliký dík sponzorům, bez kterých jsou akce tohoto formátu nemyslitelné. Zejména také patří dík za skvělou spolupráci Domu Kultury Vsetín a Městu Vsetín. Celou akci každoročně podporuje také Zlínský kraj. Odkaz na stránky festivalu:www.vrkoc.cz/na kyp.