Od půl čtvrté zájemcům na podiu hraje legendární česká rocková skupina Blue Effect. Nechybí ani pětašedesátiletý významný český kytarista Radim Hladík.

Před podiem se v rytmu kytar vlní asi stovka lidí a s dychtivostí očekávají další a další píseň. Jako jednu z posledních zahrála skupina skladbu Personal Jesus.

Lidé si akci hodně pochvalovali. „Na Špalíček chodím každý rok. Blue Effect byli vynikající. Těším se dnes ještě na Lenku Dusilovou," prozradil Dan z Valašského Meziříčí, který na hudební festival dorazil se synem.

Pro mnohé byla lákadlem také irská písníčkářka Gemma Hayes. Své oblíbence měli i Tomáš a Pavlína Prstkovi z Rožnova pod Radhoštěm. „Za chvíli na nádvoří bude hrát folková kapela Jablkoň. Na ty se těšíme," nechali se slyšet s tím, že na akci jezdí každým rokem.

Další dění se pak odehrávalo na třech místech. Na nádvoří si přítomní mohli za zvuků tahací harmoniky poslechnout Václava Koubka s kapelou. Lidé ho mohou znát také z pořadu Na stojáka.

V M-klubu se v tu chvíli těsnila asi padesátka lidí. Hrála tam kladenská kapela Zrní. „Přesně před jedenácti lety jsme ve Valašském Meziříčí jako kapela začínali. Bylo to jen tak na ulici, letos máme ale hodinu zpoždění," upozornil posluchače zpěvák skupiny Jan Unger.

Pětice mladých muzikantů pak začala své čtyřiceti minutové vystoupení.

Posledním místem, které se ke Špalíčku vázalo byla Malá scéna v kavárně U Zvonu. Tady se jako první představila další legendární rocková skupina Ciment.

Program dále pokračoval až do nočních hodin. Poslední vystoupení mělo skončit o půl třetí ráno.