„Do Halenkovských slavností se snažíme zapojit hlavně domácí obyvatele. Od nejmladších po ty nejstarší,“ přiblížil starosta Halenkova Jiří Lušovský.

Letošní slavnosti jsou navíc nové v tom, že přináší skloubení s oslavou osmdesáti let mysliveckého spolku v Halenkově. „Myslivci se při té příležitosti mohou prezentovat svou prací. V obřadní síni obecního úřadu bude k vidění výstava trofejí i kreseb dětí o tom, jak si představují myslivost,“ nastínil Lušovský.

Sobotní program je nejrůznějšími vystoupeními doslova nabitý. Návštěvníci se mohou těšit na tradici i novinky. „Už máme víceméně stabilní program, který se nám osvědčil. Úplná novinka je vábení jelenů, na které jsem sám zvědavý,“ podotkl starosta.

Velice milé bude podle Lušovského každoroční vystoupení halenkovské mateřské školy a její družební školy ze slovenské Domaniža.

Velkou událostí bývá na Halenkově i tradiční kácení máje v provedení domácích hasičů. Scénka, kterou ke skolení májky zvolí, je vždy překvapením. Letos se mohou návštěvníci těšit na inspiraci životem hmyzu.

Až po desátou hodinu je program pro všechny. „Jde nám o to, aby si každý našel něco. Slavnostním zakončením bude ohňostroj, který bývá v Halenkově velmi pěkný. Pak už je zábava pro mladé,“ upřesnil Lušovský. Ten si podle svých slov nenechá ujít vystoupení dětí ani revivalovou kapelu Boney M.

V budoucnu by slavnosti mohly doplnit i stánky se řemeslnými výrobky. „Ty by k naší kulturní akci patřily. Pokud by navíc někteří prodejci své zboží například nabízeli v krojích, vůbec bych se tomu nebránil,“ zmínil starosta.