Společenský dům tak od půl osmé zaplňovali ženy v puntíkovaných šatech, natupírovaných účesech a muži v barevných sakách a šlích.

„Kapacita sálu je úplně vyprodaná. Letošním motem je, že by ani Elvis lístky na ples nesehnal,“ prozradila Lenka Vičarová ředitelka kulturní agentury T klub, která ples už přes patnáct let pořádá.

Heslo večera však vzalo za své v okamžiku, kdy se ve dveřích Elvis objevil. „No to jsem nečekala,“ smála se Vičarová.

Celý večer se nesl v duchu hravosti a zábavy. U tomboly postávaly ženy, které si na okamžik odskočily z muzikálu Pomáda a pečlivě střežily ceny, mezi kterými byla i plastová popelnice. Málokoho se podařilo spatřit bez kostýmu. „Rok od roku roste počet lidí, kteří přicházejí v retro oblečení. Čím dál více si dávají záležet na detailech jako jsou doplňky,“ pochvalovala si Vičarová.

V kostýmech přišli také organizátoři a moderátoři večera. „Já jsem za hippie. Ale těch tu moc není,“ posteskla si Irena Brouwerová, která spolu se svým mužem, co by moderátorem, pomáhala rozproudit zábavu.

Sotva se ke slovu dostala kapela Fireballs rock&roll band, na parket se nahrnuli nedočkaví tanečníci. „Součástí večera je také volba nejlepšího tanečního páru a Miss retroplesu. Jediným kritériem v soutěži miss je u nás výběr oblečení a doplňků,“ prozradila dramaturgyně T klubu Daniela Cibulcová, která rock rollovému rytmu podlehla mezi prvními.