„Jak to vidíme my“ dokresluje tímto přesným názvem obsah výstavy fotografií. Jedná se převážně o reportážní zachycení skutečných událostí vnašem regionu.¨

Návštěvníci mohou sledovat postupnou likvidaci pavlačového domu ve Vsetíně, národnostní slavnosti, architektonické skvosty a hlavně známé tváře politiků, hudebníků zcelé republiky, při návštěvách Zlínského kraje.

Vernisáž navštívila necelá třicítka zájemců o fotografie autorů Romana Vernera, Zdeňka Němce, Slávky Červené, Michala Kratochvíla, Dalibora Glücka, Báry Horákové, Vojtěcha Cekota.

„Tato výstava je jedno zmnoha takzvaných zastavení. Dá se říct, že výstava je putovní. Poprvé ji mohli spatřit obyvatelé a návštěvníci Zlína, kde vmístním mrakodrapu Zlínského kraje, slangově nazývaném jednadvacítka, byla tato cesta zahájena.,“ sdělil Roman Verner jeden zautorů fotografii.

„Forografuji od dětství, ale až do roku 1995 to byl jen koníček. Pak jsem nastoupil do tehdejších Zlínských novin a začal se věnovat fotografování profesionálně. Po pět let jsem spojoval psaní a fotografii. Druhé tisíciletí jsem zahájil jako redaktor Českého rozhlasu Brno, ale fotografie se mi už tak zaryla pod kůži, že ji nedokážu opustit. Fotoaparát tedy vozím s sebou i na natáčení reportáží a to co nemohu uplatnit ve vysílání, schovávám si na výstavy, jako je tato.
Pro příklad, snímek Tomáše Bati juniora byl pořízen loni při oslavách Svátku práce. Tehdy dostal renovovaný bicykl, který vyráběla firma Baťa v meziválečném období. Fotografie funkcionalistického kostela v Komárně je, jak se říká, vychozená. Kolem této krásné stavby jsem při svém zaměstnání projížděl mnohokrát, než přišlo to správné světlo“…vzpomíná Roman Verner.