Večer krásné literatury začne v meziříčském M-klubu ve čtvrtek 14. prosince v 19 hodin. Nebude chybět ani tradiční hudební vsuvka. Tentokrát se o ni postará Eva Kotrlová na harfu a Markéta Mézlová na kytaru.

Těsně před Vánoci představí hostitelka Literárně-hudebního večera Klára Goldstein své dva hosty: začínající básnířku Terezu Šustkovou a opavského básníka Ondřeje Hložka. Tereza Šustková studovala český jazyk na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého a letos zde započala doktorské studium.

Objevila se v pořadu Zelené peří, získala první místo v Literární ceně Vladimíra Vokolka (2016) a byla finalistkou Literární soutěže Františka Halase (2017). „Věnuje se také divadlu a v olomoucké kavárně Ode se spolupodílí na organizaci literárních večerů a její básnický debut, jež představí, připravuje nakladatelství Host,“ připomněl Ondřej Smolka z Kulturního zařízení města Valašské Meziříčí.

Z Opavy dorazí Ondřej Hložek a publiku přiveze své dvě nové knihy. „Doposud se živil jako redaktor, uklízeč v kavárně, skladník, expedient, opatrovník, pracovník v sociálních službách, textař, korektor, archivářský pomocník a nyní pracuje jako knihovník v Ústřední knihovně Vysoké školy báňské v Ostravě,“ vyjmenoval Smolka.

Básně Ondřeje Hložka už byly přeloženy a publikovány ve francouzštině, italštině, slovinštině, maďarštině, polštině a slovenštině. Recenzemi a esejisticky pravidelně či sporadicky přispívá do kulturní revue Protimluv, literární revue Weles, literárního obtýdeníku Tvar, časopisu Texty a dalších. Na Opavsku pořádá kulturní akce zaměřené na literaturu.