Davy lidí procházely od stánku ke stánku. Oblečení, drobné šperky či něco k zakousnutí, výběr byl velký.

„Je to určitě lepší než minulé roky. Podle mě hezčí prostředí jak na Sokolovně," svěřila se po nákupu přívěsku u jednoho ze stánků Petra Siváková.

Lidé si pochvalovali také možnost, že si mohli jen tak posedět na přichystaných židlích a lavicích. „Určitě je to dobré i pro místní obchodníky. Řekl bych, že se jim během festivalu zvýší tržba," řekl Michal Jančík.

Ve čtyři hodiny odpoledne se na pódiu na Dolním náměstí začal hlavní odpolední program. Vsetínský soubor valašských písní a tanců Vsacan přivítal všechny zahraniční hosty.

Mezi nimi byli například i lidoví umělci z Taiwanu, kteří na festivalu vystoupili jen tento den a v neděli už je diváci neuvidí. Na poslední chvíli zaskakovali za indický soubor, který měl vystřídat původně plánovaný brazilský soubor.

Dále se představil Regionální soubor Istebna z Polska, Taneční soubor Ipoly dance a Cvrčkový orchestr z Maďarska. Zahraniční hosty doplnil slovenský soubor Karpaty, který měl v osm hodin večer hlavní vystoupení ve Velkém sále Domu kultury.

Festival bude pokračovat i v sobotu a v neděli, kdy se vsetínský soubor Jasénka se zahraničními soubory slavnostně rozloučí.